OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
5 maja 2019


 

1. Z okazji przypadającej dziś Niedzieli Biblijnej zachęcamy do lektury tej Księgi Życia. Zastanówmy się jakie miejsce zajmuje Pismo Święte w naszym domu i jak często do Niego sięgamy.

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa, patrona Polski. W tym dniu szczególnie modlić się będziemy za przyczyną Tego Patrona w intencji naszej Ojczyzny.

4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta, a po Niej każdego dnia Koncert Maryjny ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Szczegóły o koncertach w gablocie ogłoszeń.

5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie dla naszej Diecezji oraz za nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 przeżywać będziemy radość Pierwszej Komunii Św. dzieci. Modlimy się, aby zawsze były wierne Jezusowi Eucharystycznemu.

7. Kancelaria Prezydenta RP prosi o podanie Komunikatu, iż z początkiem tego roku weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących nieodpłatnych porad prawnych. Z tych porad może skorzystać każdy. Udzielanie tej pomocy odbywa się w wyznaczonych punktach.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z Katedry.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

• 8 V – św. Stanisław, biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.
 

ii
 


Copyright © 2006