OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

10
grudnia 2017
 


 

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle skłania nas do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowe Msze Święte roratnie sprawowane są w Katedrze w poniedziałek, środę i piątek o 17.00 a we wtorek i czwartek o 8.00 rano. Zachęcamy do uczestnictwa.

3. Jak już informowaliśmy, Ksiądz Biskup będzie głosił w Katedrze katechezy o darach Ducha Świętego. Pierwsza z cyklu katechez odbędzie się we wtorek 12 grudnia o 18.30 w Katedrze. Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich i młodzież i starszych. 4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. W czwartek przypada Wspomnienie Św. Jana od Krzyża – Patrona naszego Księdza Biskupa. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o 18.00 sprawowaną przez Księdza Biskupa. Chcemy otoczyć naszą modlitwą Dostojnego Solenizanta, wypraszając dla Niego potrzebne łaski. Po Mszy św. będzie okazja do osobistego złożenia życzeń Księdzu Biskupowi. 6. W nocy 29 listopada spłonął dach kościoła w Ciężkowie w Parafii Słupy koło Szubina. Ksiądz Biskup zwraca się z prośbą do wszystkich diecezjan o pomoc finansową dla Parafian w Ciężkowie, w odbudowie zniszczeń. Dziś przy wyjściu z Katedry zbieramy ofiary na ten cel. Wszystkim Ofiarodawcom: Bóg zapłać.

7. W niedzielę 7 stycznia o godz. 18.00 w Hali Łuczniczka, będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Bilety na ten koncert można nabywać w zakrystii.

8. Od środy rozpoczynają się prace konserwatorskie w prezbiterium naszej Katedry. W związku z tym, nabożeństwa będą odprawiały się przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej, a dyżur spowiedniczy pełniony będzie w konfesjonale przy ołtarzu Św. Józefa.

9. W związku z koncertem, który będzie nagrywany przez Telewizję Polską, jutro nie będzie Mszy św. wieczornej.

ii
 


Copyright © 2006