OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY
czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017
 


 

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Spełniając apel Biskupów Polskich, chcemy pośpieszyć z pomocą narodowi Syryjskiemu pogrążonemu w tragedii. Na ten cel zbieramy przy wyjściu z Katedry ofiary do skarbony, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na pomoc dla Syrii. Wszystkim Ofiarodawcom: Bóg zapłać! Dziś o 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Jutro też Ksiądz Biskup zaprasza do gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się wykład Prof. Dr hab. Krystyny Wilkoszewskiej pod tytułem: „Estetycznie o sztuce. Historia pojęcia sztuki z perspektywy estetycznej:.

5. W środę Prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – Ks. Dariusz Kowalczyk, spotka się na Eucharystii o 17.00 z młodzieżą Fundacji z naszej diecezji.

6. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. Przyszła, kończąca kwiecień, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. W Katedrze w przyszłą niedzielę odbędzie się wizytacja kanoniczna Parafii. O godz. 11.00 Ksiądz Biskup spotka się w sali parafialnej z przedstawicielami działających przy Katedrze wspólnot, a o 12.30 przewodniczyć będzie koncelebrowanej Eucharystii. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich Parafian.

8. Przy wyjściu z Katedry można nabywać prasę katolicką, do czego zachęcamy.

9. W związku z koncertami Maryjnymi, które będą odbywały się w Katedrze przez cały miesiąc maj, wieczorne Msze św. w maju odbywać się będą o godz. 18.00.

ii
 


Copyright © 2006