OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21
maja 2017
 


 

1. Nabożeństwo majowe dziś i w ciągu całego tygodnia o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe. Przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

6. W piątek też przypada 44 rocznica Święceń Kapłańskich naszego Księdza Biskupa. Będziemy wypraszać potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla naszego Pasterza.

7. Zespół Szkół Katolickich zaprasza zainteresowanych na „drzwi otwarte” do Liceum przy ul. Nowodworskiej, w sobotę od 10.00 do 13.00.
 

ii
 


Copyright © 2006