OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEDZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

09 CZERWCA 2024 r.
 


 

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po Mszy św. o 12.00 wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. W środę o godz. 18.00 w Centrum Formacji przy ul. Grodzkiej, odbędzie się wykład Arcybiskupa Gensweina – sekretarza Papieża Benedykta XVI pt. „ Obraz Kościoła w nauczaniu Benedykta XVI.

4. W piątek przypada Liturgiczne Wspomnienie błogosławionego biskupa Michała Kozala – Patrona naszej Diecezji. Z tej racji o godz. 12.00 w Katedrze Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006