OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 września 2020


 

1. Dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w Katedrze o godz. 10.00 Ksiądz Biskup przewodniczyć będzie Mszy św. z poświęceniem olejów, przeniesioną z Wielkiego Czwartku.

3. W czwartek zaś 17 września w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, o 12.00 Msza św. w Katedrze za pomordowanych na Wschodzie w rocznicę wywózki na Sybir.

4. W piątek o 12.00 Msza św. w Katedrze za pomordowanych Policjantów w Miednoje.

5. W tych dniach zachęcamy szczególnie do wspólnotowej modlitwy.

6. Przy wyjściu z Katedry można nabywać prasę katolicką, do czego gorąco zachęcamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

• 18 IX – św. Stanisław Kostka, zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
 

iii
 


Copyright © 2006