OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26
  marca 2023 r.
 


 

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pasyjnych nabożeństwach. W Katedrze Droga Krzyżowa w piątek o 11.30 i 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o 17.15.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Eucharystią.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do Katedry na modlitwę uzdrowienia i uwielbienia w czwartek o godz. 18.00.

4. W piątek z Parafii Św. Mikołaja wyruszy ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o 11.30. O 12.00 Eucharystia, a po niej możliwość przyjęcia Szkaplerza.

6. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. W Katedrze okazja do Sakramentu Pokuty w dni powszednie od 11.00 do 13.30 i od 14.30 do 17.00.

7. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. O godz.12.30 Eucharystii przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz.


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006