OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 PAŹDZIERNIKA 2019


 

1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na konferencję „Razem jako zespół”, dni 26 października od 9.00 do 17.00 w budynku Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Koronowskiej 74. Szczegóły na stronie internetowej Diecezji.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Dziękując za świadectwo posługi, misjonarzy, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który jest też Patronem naszego Województwa. Zapraszamy do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, a nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w czwartek, w łączności z wieczorną Eucharystią.

5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wymienianki do modlitwy różańcowej za zmarłych, można składać w zakrystii, a formularze do wymienianek są wyłożone przy wyjściu z Katedry.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z Katedry.

7. Ksiądz Biskup zaprasza na wykład dr. hab. Janusza Sytnika – Czetweryńskiego, pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”. Wykład odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu Nowofarnym, w tym dniu o godz. 12.00.
 

iii
 


Copyright © 2006