OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 września
2023 r.
 


 

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.

2. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi.

3. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jest także znakiem naszej nadziei.

4. W najbliższy piątek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Wtedy mają one wielki sens i są nieocenionym skarbem wielkiej modlitwy całego Kościoła.

5. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Msza św. z udziałem Sybiraków o 12.30.

6. Dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii św. i ich Rodziców prosimy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Środa, 13 września – św. Jan Chryzostom, biskup i doktora Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.

Sobota, 16 września – św. św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III.


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006