OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


I Niedziela Adwentu

28.XI. 2021 r.

 


 

1. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny – Adwent, który ukazuje nam dwa elementy: przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia, a równocześnie jest czasem kierowania duszy ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Pana. Z obu tych względów jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. W tym świętym okresie będą odbywały się Msze Święte Adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. Roraty. Serdecznie wszystkich zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godzinę 12.00.

2. Caritas jak co roku organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach którego rozprowadza świece. Możemy je kupić w zakrystii. Ofiary przeznaczone są na pomoc wigilijną dla dzieci (koszt: mała świeca 6 zł, duża – 13 zł.).

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• we wtorek św. Andrzeja Apostoła
• w piątek św. Franciszka Ksawerego

4. W intencji powołań do wyłącznej Służby Bożej modlimy się w pierwszy czwartek miesiąca, szczególnie odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godzinie 17.00. Pierwszy piątek to całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i oddanie czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a pierwsza sobota do uwielbienie Niepokalanego serca Maryi. Modlitwa różańcowa o godzinie 11.30, a możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006