OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


PIĄTA  NIEDZIELA WIELKANOCY

29
kwietnia 2018
 


 

1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w Katedrze o godz.17.30. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna o 18.00, a po niej koncert Maryjny.

4. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny, Miasta i Mieszkańców, sprawowana będzie przez Księdza Biskupa na Starym Rynku o godz. 11.00. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W Katedrze pozostałe Msze św. o 8.00, 9.30 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i świata. Po Mszy św. o 12.00 nabożeństwo wynagradzające.

6. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 11.30 a o 12.oo Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy szczególnie Bractwo Szkaplerzne i Rodzinę Karmelitańską. Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 V – św. Atanazy, biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
• 4 V – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków

 

ii
 


Copyright © 2006