OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 stycznia 2020


 

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

2. Ksiądz Biskup zaprasza do Katedry na dziękczynną Eucharystię z okazji Stulecia Powrotu Bydgoszczy do Polski. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa zostanie odprawiona jutro – w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy św. przejście do Domu Polskiego i tam okolicznościowy wykład i koncert. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Eucharystii.

5. Ksiądz Biskup zaprasza na wykład Ks. Dr Sylwestra Warzyńskiego: „Człowiek jako podmiot osobowy w filozoficznej refleksji Karola Wojtyły”. Wykład odbędzie się w czwartek w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej.

6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z Katedry.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
• 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 

iii
 


Copyright © 2006