OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019


 

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Nasza Diecezja podjęła trud budowy szkoły w Czadzie, o czym pisał w Liście na Wielki Post nasz Ksiądz Biskup. Przy wyjściu z Katedry można do specjalnie oznakowanej skarbony złożyć ofiarę na ten cel.

2. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 11.30 i 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. Przygotowujemy się do Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które odbędzie się w Katedrze 6 i 7 kwietnia. Poprzedzą je misje św. które rozpoczniemy w sobotę 30 marca na wieczornej Eucharystii. Modlimy się o obfite owoce misji i Nawiedzenia.

5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

6. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej naszej Diecezji.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z Katedry.
 

ii
 


Copyright © 2006