OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
2 grudnia
2019


 

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 12.00.

4. Tradycyjnie już w Adwencie rozprowadzamy świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Można je nabywać w zakrystii. Tutaj też możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

5. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

6. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy w łączności z wieczorną Eucharystią.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się wraz z klerykami naszego Wyższego Seminarium Duchownego o liczne i dobre powołania kapłańskie dla naszej Diecezji oraz polecamy Panu Bogu tych, którzy już podążają drogą kapłańskiego powołania. Pierwszy piątek, to dzień wynagradzania Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy. W tym dniu przypada Uroczystość Św. Mikołaja, Współpatrona naszej Katedry. Msza św. odpustowa w piątek w Katedrze o godz. 12.00 z udziałem dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich. Zapraszamy.

8. W sobotę o 11.30 wspólna modlitwa różańcowa. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 12.00. Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza.

9. Przyszła niedziela z inicjatywy Konferencji Episkopatu, to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do skarbony na ten cel.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa, z udziałem Ojców Redemptorystów Msza św. w rocznicę powstania Radia Maryja, transmitowana przez Telewizję Trwam. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 

iii
 


Copyright © 2006