OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24  lipca 2022 r.

 


 

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność.

4. Jest to także dzień Imienin naszego Pasterza – Ks. Biskupa Krzysztofa. O godz. 17.00 Dostojny Solenizant będzie w Katedrze przewodniczył Eucharystii. Modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości dla Księdza Biskupa Ordynariusza. Po Mszy św. będzie okazja do osobistego złożenia życzeń Ks. Biskupowi.

5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych, zmarli cieszyli się oglądaniem Boga.

ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006