OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


SZUSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022 r.

 


 

1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

4. W piątek, 27 maja, w łączności z nabożeństwem majowym, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

6. Nabożeństwo majowe w Katedrze codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

7. W Katedrze odbywają się Koncerty Maryjne. Dokładny program w gablocie ogłoszeń

8. Dekanalny Duszpasterz Młodzieży organizuje wyjazd na spotkanie Młodych – „Lednica 2000”, Chętni do udziału, niech zgłoszą się do Parafii Najśw. Seca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim.

9. W sobotę o 9.30 w Katedrze Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli Święceń Kapłańskich Diakonowi naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Modlimy się w Jego intencji.


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006