OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XXIV Niedziela zwykła

12.IX 2021 r.

 


 

. Podejmujmy piękne dzieło wychowania ufając, że jego owoce są niezniszczalne i pozostają na wieki – napisali biskupi w odczytywanym dzisiaj Liście Pasterskim Episkopatu Polski z okazji XI Tygodnia Wychowania w Polsce, który obchodzimy w dniach 12-18 września br. Obchody i całą sprawę wychowania młodego pokolenia polecajmy w naszych modlitwach.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:

• w poniedziałek św. Jana Chryzostoma

• we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża

• w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

• w czwartek św. Korneliusza i Cypriana

• w sobotę św. Stanisława Kostkę, Patrona Polski

3. W piątek o godzinie 12.00 w Katedrze Msza Święta w związku z obchodami 82 rocznicy napaści ZSRR na Polskę i Dniem Sybiraka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W następną niedzielę 19 września ulicami naszego miasta po raz dziewiąty przejdzie Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w Katedrze. Hasło „Tato - bądź, prowadź, chroń”, które będzie towarzyszyło uczestnikom Marszu nawiązuje do obchodzonego obecnie w Kościele Roku św. Józefa. Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło.

5. W najbliższym czasie są wolne intencje Mszalne. Przyjmujemy także Msze Święte Gregoriańskie za zmarłych. Można zamawiać intencje w tygodniu w biurze parafialnym, w niedzielę w zakrystii. Jest już także możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok kalendarzowy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006