OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIETRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


03 marca
2024 r.
 


 

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

2. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dziś o 17.15 oraz Drodze Krzyżowej w piątek o 11.30 i 17.30. Przypominamy również, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani każdego dnia służą posługą w konfesjonale od 11.00 do 13.30 i od 14.30 do17.00.

3. Z okazji 20 Rocznicy Diecezji, odbędzie się Koncert w Filharmonii Pomorskiej 6 kwietnia. Bilety w cenie 3o złotych można rezerwować w Kancelarii Parafialnej.

4. W czwartek – pierwszy miesiąca zapraszamy na godz. 17.00 do Katedry, gdzie modlić się będziemy o powołani kapłańskie dla naszej diecezji.

5. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.

6. Ksiądz Biskup wyznaczył Kościoły Stacyjne, w których w czasie Postu możemy zyskiwać szczególne łaski. Spis tych świątyń znajduje się na stronie internetowej Diecezji.

7. W Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej w dniach 6 do 8 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne dla Nauczycieli i Rodziców.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.


ks. Prałat Stanisław Kotowski Proboszcz
 

 


Copyright © 2006